Golf Tatry - Aktuality

Golf Tatry - Aktuality
Golf Tatry - Aktuality

Interview: Adam Žampa

10.01.2018
Adam Žampa je momentálne na Svetovom pohári v Zahrebe, zajtra ho tam čaká slalom a pred sebou má všetky svetové poháre podľa plánu. Našiel si však chvíločku, aby odpovedal nášmu golfovému profesionálovi Adamovi Puchmelterovi. Adam Žampa má 27 rokov, je čestným členom Lomnického golfového klubu a reprentoval Slovensko v tíme Black Stork Slovakia na svetovom finále SKI&GOLF v Kaprune v roku 2015!

1. Kedy si prvý krát stál na lyžiach ?
Adam Žampa: Keď som mal 3 roky, tak u môjho otca v Starom Smokovci v lyžiarskej škôlke.

 

2. Aké to bolo reprezentovať krajinu na zimných olympijských hrách ?
Adam Žampa:
Pocit, o ktorom sníva každý športovec, keď je ešte malý a zrazu sa splní! Je to vždy veľmi výnimočné a je to skvelý pocit.

 

3. Čo považuješ za svoj najväčší doterajší úspech ?
Adam Žampa:
Je to 5. a 6. miesto na Zimných olympijských hrách v Soči v SL a SC a 5. miesto z legendárneho Kitzbuhelu a tiež striebornú medailu z Majstrovstiev sveta v St Moritz 2017! Je to výnimočné aj v tom, že sme ju získali všetci spolu a sme tam dvaja bratia.

 

4. Chceš sa v lyžovaní pohybovať aj keď ukončíš svoju kariéru ako profesionálny lyžiar alebo tak ďaleko dopredu si ešte neuvažoval?

Adam Žampa: Nad tým ešte vôbec nepremýšľam.

 

5. Tvoj brat Andreas tiež perfektne lyžuje, panuje medzi vami rivalita ?
Adam Žampa: Jednoznačne áno, Andy je super v obráku a nebyť jeho, tak ja by som nemal také výsledky, aké mam! Je to veľmi dôležité, aby sa človek s niekým hecoval a tahal a s Andym to máme skvele nastavané. 

 

6. Máš nejaké svoje motto, ktorým sa celý život riadiš?
Adam Žampa: Všetko, čím sme, je výsledkom našich myšlienok.

 

Interview: Peter Bondra
Interview: Martin Bendik