Golf Tatry - Galéria

FALDO SERIES 2014

18. FALDO SERIES Grand Final sa konalo 22. - 24. októbra 2014 v Greenbrier America's Resort v USA za účasti 83 mladých golfistov z 20 krajín sveta. Víťazom sa stal ZACH BAUCHOU, ktorý nakoniec zvíťazil nad Šimonom Zachom z Českej republiky. Zo slovenského šampionátu do finále postúpili Michaela Patzeltová, Marie Luňáčková, Jakub Hrinda, Adam Puchmelter a Patrik Jeřicha. Náš Janko Friesz ml. sa umiestnil na 25. mieste spomedzi všetkých účastníkov.

FALDO Series Slovakia Championship už piatykrát na Slovensku
114 mladých golfistov vo veku od 12 do 21 rokov bojovalo od 19. do 21. augusta 2014 pod Tatrami o postup na Faldo Series Grand Final, ktoré sa tento rok budú konať v Greenbrier America´s Resort vo Virgínii. Už piatykrát prišli súťažiť juniori nielen zo Slovenska, ale aj z ďalších 8 krajín: Bulharsko, Česko, Chorvátsko, Maďarsko, Nemecko, Poľsko, Rakúsko a USA.  Súťažilo sa v kategóriách juniori do 16, do 18 a do 21 rokov a juniorky do 16 a do 21.

Až 99 hráčov malo single HCP, dokonca dvadsiati mali plusový HCP alebo 0, už od prvých chvíľ organizátori očakávali zaujímavé výsledky. Piati víťazi postupujú na európske finále do Greenbier v USA, hráči navyše získajú body do WAGR (World amateur golf ranking). Na priebeh turnaja dohliadal Mattew Faldo, syn sira Nicka Falda, 6‐násobného víťaza Major, a jeho osobný coach Keith Wood. Matthew Faldo, syn sira Nicka Falda, prišiel opäť podporiť hráčov aj osobnou účasťou spolu s Keithom Woodom, s ktorým mohli účastníci turnaja počas 3 dní aj trénovať. Obaja sa zhodli že ta tom, že turnaj naberá na kvalite aj kvantite prihlásených účastníkov.

Tretí deň turnaja bol prerušený kvôli nepriaznivým poveternostným podmienkam a následne ukončený bez odohrania tretieho kola. V 3 kategóriach s rovnakým výsledkom za prvé dva dni rozhodol play off. Kategóriu dievčatá do 16 rokov vyhrala Michaela Patzeltová so skóre 153 (78/75) pred Sárou Kouskovou (skóre 153; 81/72) v play off na 3. jamke. Kategóriu junioriek do 21 rokov vyhrala Marie Luňáčková (skóre 147; 76/71) pred Johanou Luňáčkovou (skóre 153; 80/73).  V kategórii juniorov do 16 rokov vyhral Jakub  Hrinda (skóre 149; 77/72 ; LGK) pred Matyášom Zapletalom  (149; 71/78) v play off na 1. jamke. Kategóriu juniori do 18 rokov vyhral Adam Puchmelter (skóre 146; 74/72 ) pred Jánom Frieszom ml. (skóre 146 ; 75/71; LGK) v play off na 2.jamke. Kategóriu juniori do 21 rokov vyhral Patrik Jeřicha (skóre 144; 72/72) pred Martinom Hromádkom (skóre 148; 76/72). Na svetové finále, ktoré sa bude konať v októbri 2014, do Greenbrier resort v USA tak pocestujú Michaela Patzeltová, Marie Luňáčková, Jakub Hrinda, Adam Puchmelter a Patrik Jeřicha, ktorý získal aj cenu za najlepší brutto výsledok na kategóriu.

“Bude to môj prvý výlet do USA, takže sa naozaj veľmi teším, že idem do Greenbrier v októbri,” povedal natešený Jericha. “Bude to úžasný týždeň s mojimi spolufinalistami, Sirom Nickom a všetkými ostatnými expertmi - neviem sa už dočkať.”

„FALDO  Series Slovakia Championship sme uviedli  so zámerom urobiť z neho medzinárodný turnaj vysokej športovej kvality a tým podporiť rozvoj  výkonnostného golfu na Slovensku. Po 5‐tich rokoch je náš zámer skutočnosťou, teší nás to o to viac, že tento rok oslavujeme 15. výročie založenia klubu a medzi štartujúcimi máme viacero klubových výkonnostných juniorských hráčov,“ uviedla Sylvia Hrušková, riaditeľka turnaja.