Golf Tatry - Galéria

FALDO SERIES Grand Final 2015

16-ročná Japonka sa stala len druhým dievčaťom, ktoré vyhralo FALDO SERIES o jedinú ranu

1. október 2015: Yumi Kudo z Japonska vyhrala v napínavom finále 19.ročníka Faldo Series Grand Final a stala sa tak len druhým dievčaťom, ktoré získalo titul celkového šampióna série. Všetci víťazi v jednotlivých kategóriách sa môžu tešiť postupu na Faldo Series Asia Grand Final (10.ročník), ktoré bude v marci 2016. Kudo spolu s Angličanom Jack Yule, ktorý skončil ako víťaz v kategórii chlapcov do 21 rokov dostali aj pozvanie hrať na podujatí profesionálnej túry. Kudo zahrala v jednotlivých kolách 74, 69 a 70 rán a tak vyhrala o jedinú ranu s výsledkom 3 pod PAR. "Bol to skvelý týždeň a rada by som poďakovala Sirovi Nickovi za túto príležitosť, "povedala Kudo.

"Blahoželáme Japonsku a mladej víťazke Yumi Kudo", povedal Sir Nick Faldo. "Zahrala úžasný golf na ihrisku v Berlíne, ktoré je vo výberovom konaní na usporadúvanie medzinárodných eventov  a Ryder Cupu v roku 2022. Japonsko má teraz oba tituly z Faldo Series 2015, v Ázii a v Európe a stanovilo tak štandard. Je potešujúce vidieť týchto skvelých mladých golfistov zlepšovať svoju hru. Tiež chcem poďakovať sponzorom. R&A, European Tour, Asian Tour, PGA Tour a PGA v Amerike nás podporujú každý deň v šírení hry golfu po celom svete."

Zo slovenského kola postúpili na finále do Nemecka víťazi 5 kategórií: Ján Friesz ml., Tomáš Návrata, Jakub Hrinda, Natália Hečková a Tereza Husárová. Z postupových kôl iných krajín hrali zo Slovenska aj Laila Hrindová a Adam Šangala. Po prvom hracom dni sa najlepšie umiestnila Natália Hečková a Jakub Hrinda, ktorí sa umistnili v celkovom poradí na delenom 4.mieste a s parom ihriska sa vo svojich kategóriách vyhupli na skvelé prvé miesta. Jakub Hrinda bol na 1.mieste aj po 2 dňoch turnaja, keď zlomil svoj drajver. Kvôli svojej výške však nezohnal nový a tak tretí deň nemohol bez drajvra podať opäť skvelý výkon. Po troch dňoch šampionátu je ich umiestnenie v jednotlivých kategóriách nasledovné:

Ján Friesz ml. – kategória chlapcov do 21 r. -  10.miesto (230 rán, +14, 80/73/77)
Tomáš Návrata – kategória chlapcov do 18 r. -  9.miesto (231 rán, +15, 79/78/74)
Adam Šangala - kategória chlapcov do 18 r. s – 13.miesto (247 rán, +31, 85/80/82)
Jakub Hrinda – kategória chlapcov do 16 r. -  6.miesto (228 rán, +12, 72/73/83)
Natália Hečková – kategória dievčat do 21 r. -  5.miesto (228 rán, +12, 72/80/76)
Laila Hrindová – kategória dievčat  do 21 r.- 11.miesto (239 rán, +23, 82/76/81)
Tereza Husárová – kategória dievčat do 16 r. -  11.miesto (251 rán, +35, 89/76/86)

63 hráčov z 18 krajín sa pridalo ku Sirovi Nickovi Faldovi v A-ROSA Scharmützelsee v Bad Saarow v Nemecku na 19.ročníku finále Faldo Series Grand Final, ktoré sa skončilo 1. Októbra 2015.

Súperi vo veku od 12 do 21 rokov pretekali o titul šampióna Faldo Series na 54 jamkách na Faldo ihrisku v renomovanom rezorte A-ROSA Scharmützelsee v Bad Saaro v Nemecku. S rozdelením konkurencie na 5 vekových kategórií, 3 chlapci a 2 dievčatá získali trofeje a pozvanie na 10.ročník Asia Grand Final v roku 2016. Víťazný chlapec a dievča budú tiež pozvaní hrať na podujatí profesionálnej túry.

Mimo ihriska strávili hráči čas s Nickom Faldom a jeho osobným koučom Keithom Woodom. Juniori z miestnych klubov boli pozvaní na golfovú kliniku so Sirom Nickom ako súčasť iniciatívy na pomoc rozvoja golfu od úplných základov.