Golf Tatry - Galéria

SKI & GOLF World Championship 2015

Svetové finále SKI & GOLF World Championship v rakúskom Zell am See – Kaprun bolo 13.-17. mája 2015. Po prvom dni viedol slovenský reprezentant v zjazdovom lyžovaní Adam Žampa s najlepším časom 137,12 sekúnd. Obrovský slalom na ľadovci Kitzsteinhorn zvládol podľa očakávaní a do golfovej časti šampionátu vstúpil z prvej pozície. “Aj napriek silnému vetru a sneženiu sa mi išlo celkom dobre. Obrovský slalom bol o niečo kratší ako na svetovom pohári, ale konkurencia je dobrá”, povedal po pretekoch A. Žampa. Na štarte nechýbali jazdci svetového pohára ako napríklad Američan Bode Miller, Čech Ondřej Bank alebo švédsky reprezentant Patrik Järbyn. Na 221 účastníkov z viac ako 15-tich krajín čakali po lyžiarskej časti 2 kolá golfu (výsledky z lyžovania sa sčítavajú s výsledkami z 2 kôl golfu). Zo Slovenska súťažili až 3 tímy: SLOVAKIA (Adam Žampa, Zuzana Kamasová, Juraj Zvarík, Tomáš Jusko a Michal Suchoba), BLACK STORK SLOVAKIA a TALE. Tomáš Jusko, ktorý sa umiestnil na 13.mieste v celkovom poradí, dal hneď prvý deň „hole in one“ na jamke č.14,  na slovenskom finále vo Vysokých Tatrách 11.-12. apríla 2015 bol na 2.mieste po Zuzane Kamasovej.

Postupujúci 5 víťazi slovenského kola šampionátu SKI & GOLF Slovakia reprezentovali Slovensko v tíme BLACK STORK Slovakia, ktorý bol na 30.mieste (z 51 tímov). Najlepšie výsledky dosiahol kapitán tímu  Roman Staník (kategória Main Men, 12.miesto, 157,68 sek; 80; 84), ktorý sa umiestnil na 39.mieste v celkovom poradí. Ďalší pretekár Slavomír Jerga (27.miesto v kategórii Masters, 247,31 sek; 88, 84) bol na 124.mieste v celkovom poradí, Peter Korčuška (38.miesto v kategórii Age, 207,16 sek; 87, 86) na 149.mieste, Jakub Žoldák (v kategórii Juniori, 220,56 sek; 89, 84) na 179.mieste a Tomáš Milata (35.miesto v kategórii Main Men, 207,08 sek; 95, 94) na 181.mieste. Adam Žampa štartoval v kategórii PRO a vzhľadom na to, že s golfom začal len nedávno, bol s výsledkami 137,12 sek; 144, 131) na 204.mieste v celkovom poradí.