Golf Tatry - Galéria

Golf Tatry - Galéria
Golf Tatry - Galéria

Charity Golf Cup 1.8.2015

Výťažok v hodnote 21 100 € z 8.ročníka charitatívneho golfového turnaja CHARITY GOLF CUP 2015 putuje priamo pre telesne a mentálne postihnuté deti prostredníctvom Nadácie Miroslava Šatana a projektu „Hodina deťom“. Golfový turnaj pod záštitou hokejovej legendy Petra Bondru a hráčov NHL sa už po 8. raz uskutočnil v sobotu 1. augusta 2015 na golfovom ihrisku Black Stork, PGA Golf Course, vo Veľkej Lomnic. Za 8 rokov projekt venoval priamo deťom, ktorých osud je škúšaný ťažkým postihnutím viac ako 140 000 €.


Vyvrcholením turnaja bolo odovzdanie vyzbieranej sumy peňazí do rúk prítomným deťom a zástupcom nadácii. Symbolické šeky až do hodnoty 2 000 € prevzali rodičia s deťmi priamo z rúk Petra Bondru, Mira Šatana, Mariána Hossu a Richarda Lintnera. Šek v hodnote 4 747 € prebrala Dana Rušinová, riaditeľka Nadácie pre deti Slovenska a 3D tlačiareň si prevzal detský kardiochirurg MUDr. Matej Nosáľ z NUSCH v Bratislave, ktorý robí unikátne operácie detských srdiečok.


Golfový turnaj prišli aj tento rok podporiť známe tváre slovenského športu, či šoubiznisu. Golf si zahrali okrem Petra Bondru, Mira Šatana, Mariána Hossu, Richarda Lintnera, Radoslava Suchého, Ľuboša Bartečka, Júliusa Šuplera, Jána Filca aj tenista Dominik Hrbatý, slalomár Adam Žampa, futbalový tréner Ján Kozák a osobnosti kultúrneho života Milan Lasica, Milan Kňažko, Kamila Magálová, Ady Hajdu, Martin Mňahončák, Adela Banášová a Peter Modrovský. Športovci darovali do dražby časť svojho športového oblečenia, hokejisti dresy, hokejky a helmy, Adam Žampa prilbu, Dominik Hrbatý tenisovú raketu Novaka Djokoviča. Najúspešnejší v dražbe bol dres Mariána Hossu dres zo zápasu NHL Winter Classics 2015 medzi Washingtonom a Chigagom za 2000 € a šaty Lukáča Kimličku, ktorý ich osobne ušil na tento turnaj. Prekvapením tichej dražby bola škatuľka s 2 priesadami figovníkov od Milana Kňažka, ktorá sa vydražila za 160€!

 

Víťazom turnaja sa stal flajt Adely Banášovej, na druhom mieste flajt Martina Mňahončáka a na treťom mieste flajt Radoslava Suchého.

CHARITY GOLF CUP 2015 tlačová správa po turnaji.pdf

Reportáž o Charity Golf Cup-e na TA3

Reportáž o Charity Golf Cup-e na TV Poprad

 

 

9. ročník Charity Golf Cup bude v sobotu 6. augusta 2016 :)