Golf Tatry - Prečo sa golfové ihrisko Black Stork stalo A PGA GOLF COURSE?

Prečo sa golfové ihrisko Black Stork stalo A PGA GOLF COURSE?

20120919140826_pgabedtimestory.jpg
Motiváciou bola samotná prestížna značka "A PGA GOLF COURSE", ktorú má iba 20 golfových ihrísk vo svete. Značka A PGA GOLF COURSE je pečiatkou kvality a umožňuje ihriskám ďalšie zvyšovanie kvality s pomocou špičkových konzultantov a prezentáciu ihriska cez PGA vo svete.

Profesionálna golfová asociácia (PGA) je členská organizácia pre golfových profesionálov. Od roku 1901 je v centre hry, kedy profesionáli tých čias, pod vedením veľkej trojice J. H. Taylora, Harryho Vardona a Jamesa Braida, založili organizáciu na ochranu záujmov profesionálov a propagáciu hry golfu. V súčasnosti je jej centrála v Centenary House v slávnom Belfry, dejisku štyroch Ryder Cup-ov, a asociácia s viac ako 7000 členmi prekvitá. Väčšina klubových profesionálov sa špecializuje na hlavné témy koučovania a maloobchodného predaja, ale rastúce množstvo zastáva manažérske role v rámci golfových klubov a rezortov, rovnako doma aj v zahraničí. PGA je zameraná na trénovanie a poskytovanie služieb golfovým profesionálom, ktorých hlavným cieľom je ponúkať vysoko profesionálny servis amatérskym golfistom v klube, na driving range alebo v inom golfovom zariadení. PGA sa zameriava na získanie najvyšších možných štandardov zamestnania pre svojich členov a preto členovia musia byť špičkovo trénovaní, extrémne kompetentní a schopní úplne zastať rolu golfového profesionála alebo riaditeľa v akomkoľvek golfovom zariadení. PGA hrá tiež významnú rolu na rôznych úrovniach od koučovania juniorov až po úroveň vedenia, kde pomáha formulovať a určovať politiku pre šport. Počas posledných 40 rokov sa udiali významné zmeny, ktoré zahŕňajú výraznú reštrukturalizáciu PGA v roku 1984, kedy sa oddelenie hrania turnajov úplne odčlenilo, aby vytvorilo European Tour. PGA stále udržiava blízke vzťahy s Tour a je partnerom Ryder Cup-u ako správca pohára Ryder Cup, darovaného Samom Ryderom. PGA má sedem regiónov vo Veľkej Británii a Írsku a medzi ciele asociácie patrí zvyšovať záujem o hru golfu, približovať spoločné a obchodné záujmy svojich členov, spravovať charitatívny fond na pomoc zaslúžilým členom a asistovať členom pri získavaní zamestnania.

 

Reportáž z tlačovej konferencie pri príležitosti získania značky PGA GOLF COURSE

 

Tlačová správa PGA Black Stork.doc

Fotogaléria

Nádhernú panorámu tatranských velikánov môžete obdivovať z každej z 27 jamiek ihriska Black Stork, A PGA Golf Course, z hotelovej reštaurácie a lobby baru, pri posedení na slnečných terasách hotela, ale aj z wellness centra.